انواع شینیون مو کدام‌اند؟

این روش‌ در بین خانم‌ها بسیار پرطرفدار بوده و در قالب مدل‌های مختلف، سال‌های سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین سبب قصد داریم در این مقاله برای شما عزیزان شرح دهیم که انواع شینیون مو چیست و هر کدام مناسب چه کسی است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شینیون مو چیست؟

شینیون به معنای بستن و طراحی مو بر اساس مدل‌های مختلف است و ریشه در واژه فرانسوی chignon du cou به معنای پشت گردن دارد. این کلمه که به صورت صحیح shee-nyohn تلفظ می‌شود، به جمع کردن و حالت دادن موها در پشت سر اطلاق می‌شود.

برای این نوع فرم دادن به موها از ابزار یا لوازم آرایشی موی سر استفاده می‌شود؛ که گاهی ممکن است ساده و در دسترس باشند و یا گاهاً به دلیل پیچیدگی، احتیاج به مهارت و تخصص یک شینیون کار داشته باشد.

انواع شینیون مو چیست؟

شینیون مو مدل‌های بسیار متنوع و جذابی دارد که هر کدام از آن‌ها اگر متناسب با چهره، سلیقه، مدل لباس و نوع مراسم انتخاب شوند، ظاهر زیبایی را به موها خواهند بخشید. البته باید توجه داشته باشید امروزه معنای شینیون به جمع کردن کامل موها محدود نمی‌شود و ممکن است برخی انواع شینیون ، باز یا نیمه باز نیز باشند.

پرطرفدارترین شینیون مو عبارتند از:

شینیون حرارتی

این نوع از شینیون مو را آرایشگران و افراد حرفه‌ای به وسیله انواع حالت دهنده های برقی مو مانند سشوار، اتو مو، ویو و بابلیس انجام می‌دهند.

 

شینیون با پروتز گرد

در این نوع شینیون با پروتز مخصوص به موها حجم داده و انواع و اقسام مدل شینیون را بر روی آن طراحی می‌کنند.

 

شینیون خطی یا شینیون کاغذی

این مدل شینیون به دلیل شکل و ظاهری که دارد با نام شینیون خطی یا شینیون کاغذی شناخته می‌شود. در شینیون خطی با استفاده از انواع حالت دهنده های مو مانند اسپری فیکس یا کرم، تارهای مو به شکل شیار یا خط مرتب می‌شوند.

 

انواع شینیون ساده

برخی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند برای آراستن موهای خود به جای مدل‌های شلوغ و پر کار، انواع شینیون ساده را انتخاب کنند.

برخی از انواع شینیون ساده موی سر به شرح زیر هستند:

شینیون اروپایی

شینیون اروپایی یکی از انواع شینیون ساده است که در آن هیچ یک از ابزار و لوازم آرایشی مو، مانند پروتز به کار برده نمی‌شود. این شینیون اگر به درستی انجام شود در عین سادگی، بسیار زیبا و چشمگیر نیز خواهد بود.

 

شینیون فرانسوی

شینیون فرانسوی یک مدل مناسب برای آراستن موهای بسیار بلند است. در این مدل تمام حجم موها به شکل یک حلزون پیچ داده شده و در پشت سر جمع می‌شوند.

 

شینیون بافت

همانطور که از نام این مدل مشخص است، در این نوع شینیون موها با شکل‌های مختلف بافته شده و جمع می‌شوند. انجام انواع و اقسام شینیون بافت در بین خانم‌ها متداول است که از رایج‌ترین آن‌ها می‌توان به شینیون بافت تاج، شینیون بافت تیغ ماهی، شینیون رومی و … اشاره کرد.

 

شینیون رومی

شینیون رومی یکی از انواع شینیون ساده است که با بافتن موها از کناره‌ها سر تا پشت گردن، انجام می‌گیرد.

 

انواع شینیون باز

به طور کلی شینیون‌های باز مورد علاقه کسانی هستند که موهایی بسیار بلند دارند. از آنجایی که جمع کردن کل موها در پشت سر باعث سنگین شدن آن می‌شود و حجم بالای موهای جمع شده، از زیبایی شینیون می‌کاهد؛ این مدل برای افراد با موی خیلی پر یا حجیم مناسب می‌باشد.

شینیون باز و نیمه باز

این مدل شینیون برای موهای بلند بسیار مناسب است. توجه داشته باشید که با خرید اکسسوری مو مانند سنجاق‌های گل یا مرواریدی می‌توانید جلوه‌ای فوق العاده زیبا و شیک به این مدل شینیون ببخشید.

 

شینیون مواج

با خرید اسپری حالت دهنده مو می‌توانید به وسیله انگشتان دست تارهای مو را به تکه تکه‌هایی تقسیم بندی کنید و در نهایت بدون استفاده از سنجاق، آن‌ها را در کنار یکدیگر قرار دهید.

 

شینیون کلاسیک

این مدل یکی از انواع شینیون باز است و با ظاهر کلاسیک خود، بسیار مناسب اشخاصی است که علاقه دارند در عین سادگی، ظاهر موهایشان بسیار آراسته و جذاب باشد.

 

سوالات متداول درباره انواع شینیون مو

آراستن مو تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت چهره خانم‌ها دارد، به همین دلیل سوالات بسیاری درباره این موضوع برای آن‌ها مطرح می‌شود که در این قسمت به برخی از پر تکرارترین آن‌ها پاسخ داده شده‌است.

شینیون مو چیست؟

به بستن و طراحی مو بر اساس مدل‌های مختلف شینیون گفته می‌شود.

انواع شینیون مو کدام‌اند؟

شینیون مو انواع مختلفی دارد که در این مقاله به صورت کامل هر یک را معرفی کرده‌ایم.